wtorek, 25 czerwca 2013

Rachel Ashwell. Twórczyni stylu Shabby Chic


Rachel Ashwell, urodziła się 30 października 1959 roku w Anglii jako Rachel Greenfield. 
Od dziecka otoczona była przedmiotami z duszą. Jej matka zajmowała się rekonstrukcją antycznych lalek i przytulanek, a ojciec handlował używanymi, rzadkimi egzemplarzami książek. 
Kiedy Rachel w wieku 16 lat została wyrzucona ze szkoły, zaczęła sprzedawać antyki na targowiskach staroci wykorzystując wiedzę i doświadczenie przekazane jej przez ojca. 
Ashwell rozpoczęła swoją przygodę z designem jeszcze w swojej rodzinnej Anglii, pracując jako stylistka modelek i modeli do reklam telewizyjnych i sesji zdjęciowych. 
W latach 1980 przeniosła się do Stanów Zjednoczonych i otworzyła swój pierwszy sklep w Santa Monica w 1989 roku. Zaopatrywała się w meble i dekoracje na targach staroci organizowanych 
w całej Kalifornii, a następnie przywoziła swoje zdobycze do sklepu w modnej dzielnicy zakupowej Los Angeles. Jej dekoracje i meble stały się niezwykle popularne wśród celebrytów, dzięki czemu Rachel szybko zyskała sławę i uznanie w świecie designu. W Stanach trend ten stał się prawdziwym hitem, a Rachel prowadziła liczne programy telewizyjne i napisała 
7 rozchwytywanych książek na temat swojej pasji. Ashwell była jedną z 10 projektantów, którzy 
w kwietniu 2010 roku wzięli udział w programie telewizyjnym prowadzonym przez Oprah. Los Angeles Times nazwał ją twórczynią marki Shabby Chic. O Rachel Ashwell mówi się, że z "shabby" zrobiła "shabby chic", czyli nadała szyku i elegancji starociom, na które nikt przy zdrowych zmysłach, a raczej przy zasobnym portfelu, wcześniej nie zwróciłby uwagi. 
Jej nazwisko jest synonimem stylu Shabby Chic od ponad 20 lat.


źródło: 
www.wsalonie.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza